ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14499105
*
nr 1449 9105
Spegel
nutida, 76x107 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 februari 2022
kl 20:08:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/2 19:54:44
1
150 kr
21/2 10:06:36
2
200 kr
21/2 20:00:56
3
Vinnande bud
21/2 20:02:07
2
300 kr
21/2 20:02:07
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1449 9105
Spegel
nutida, 76x107 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 februari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/2 19:54:44 | 1 | 150 kr |
21/2 10:06:36 | 2 | 200 kr |
21/2 20:00:56 | 3 | Vinnande bud |
21/2 20:02:07 | 2 | 300 kr |
21/2 20:02:07 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53